Hong Kong

Oca 03 2017

Hong Kong

Hong Kong; Çin Halk Cumhuriyeti’nin güney kıyısında yer alan Hong Kong; 1997 yılına kadar Britanya’ya  bağlı bir şehir olmuştur. Yıllar boyu sömürge olarak kullanılan bu şehir; bu tarihten sonra bağımsızlığına kavuşmuştur.

Ülke, zengin tarihi mirası ve kalıntıları bünyesinde barındıran bir devlettir. Hong Kong; 200’ün üstüne küçük adalardan bir araya gelmiştir. Yüz ölçümü ve nüfus yoğunluğu bakımından dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olan Hong Kong; Asya’nın da en büyük pazar ve liman bölgesidir. Bu nedenle ticari olaylar, endüstri ve turizm alanları bakımından merkez şehir konumunda yer almaktadır.

hong kong caddeleri

Tarihi değerlerinin ve eserlerinin yanı sıra; adalardan oluşması nedeni ile doğal güzellikleri ve manzaraları da bir hayli fazladır. Adalarının dağlık olması bu manzaraya elverişli olmasını sağlamaktadır.

hong kong viktorya tepesi

Gökdelen tarlalarını andıran muhteşem manzarası ile Victoria Zirvesi, Binalarda ve yapılarda kullanılan ışık, ses ve lazer çalışmaları ile görkemli bir atmosfer oluşturan A Symphony of Lights, Dünya’nın en eğlenceli parklarından biri olan Hong Kong Disneyland, diğer bir eğlenceli parkı olan Ocean Park, ünlü dini yapılardan biri olan Man Mo Tapınağı, Sky100 Gözlem Güvertesi, Po Lin Manastırı, en ünlü caddesi olan Nathan Caddesi ve Kowloon Parkı ile turistlere görkemli ve gösterişli bir gezi olanağı sunan Hong Kong şehrinde bu yapıları ve gezilecek olan mekanların sayısını çoğaltmak mümkündür.

Cevapla

E-mail adresiniz gizli kalacak.