New York

Oca 04 2017

New York

Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan New York; aynı zamanda dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından birinin de merkezidir. Küresel kent olarak anılan bu şehirde; birçok alana ve sektöre ait önemli değerler yer almaktadır.

Özellikle küresel kent olarak anılmasında; finans, ticaret, medya, sanat, moda, teknoloji, eğitim ve eğlence sektörüne yaptığı önemli katkılar etkili olmuştur. Tam bir yaşam alanı ve eğlence merkezi olarak bilinen bu kentte; bırakın gezi yapmayı, yaşamak bile son derece uygundur.

Dünyanın belki yaşam alanı açısından en uygun merkezi olan New York’ta farklı alanlarda son derece farklı ve çeşitli alternatifler yer alması; sosyal hayatın da en iyi şekilde, hareketli ve canlı yaşanılmasına olanak sağlamaktadır. Gezilip görülecek birçok yapısı, müzesi ve galerisi bulunan New York; sanatsal değerler açısından da dünyanın en gelişmiş şehri konumunda yer alıyor.

Birçok alışveriş merkezi, ünlü mağazası, parkları, önemli meydanları, caddeleri ve hatta sokakları bulunan New York’a gezi düzenlemeniz hem sosyo-kültürel açıdan, hem de modern yaşamın gerçek tadına varmak açısından sizlere birçok fayda sağlayacaktır.

Central Park, 49. Street, Manhattan Skyline (Gökdelen Tepesi), Rockefller Center, Ellis Island, Brooklyn Brigde, Wall Street, Downtown, Juuz kulüpleri gibi daha saymakla bitmeyecek olan birçok önemli yeri, mekanı ve bölgeyi New York’ta bulacaksınız. New York’a yapacağınız gezi için 2-3 değil de; şöyle kafadan 1-2 haftanızı ayırmanız gerekecek.

Cevapla

E-mail adresiniz gizli kalacak.